A Gabinasikló tartása
(Pantherophis guttatus)
Táplálék:
Kissebb rágcsálók.A vadonban denevéreket, madarakat és gyíkokat is zsákmányol.Mivel mérge nincsen, szorítással öli meg áldozatát: Szájjal elkapja, testét köré tekeri, majd addig szorítja, amég annak le nem áll a szíve, aztán elengedi és a fejénél kezdve lenyeli.A kicsiket naposegérrel kell etetni 2-3 naponta a növendékeket pattogós egérrel hetente, a felnőtteket pedig nagyegérrel 1-2 hetente.Hörcsöggel,patkánnyal való etetést inkább kerüljük mert rögtön megpróbálják megharapni a siklót:
(ez csupán egy pár napos hörcsög harapásnyoma)
(ez pedig egy gyógyulófélben lévő seb a szem fölött, ha egy mm-el arébb talál súlyos sérülést okozhatott volna)
Ez is egér műve:
Ha pedig kiskorától szoktatjuk hozzá, akkor adhatunk neki fagyasztott egeret is, ami azért is jó, mert humánus módszer, másrészt nem kell tartanunk az egér okozta harapásoktól,karmolásoktól. Ilyenkor az egeret szobahőmérsékletűre felengedjük, lehetőleg testmelegre is és úgy adjuk neki oda.
Fagyasztott napos egerek
Ritkán előfordul a kannibalizmus, úgyhogy csak közel egyforma méretű sikiket tartsunk eggyütt.
http://www.molalla.net/members/cboyer/Cannibals.htm
Kannibalizmus
Ha több állatot tartunk együtt, etetésnél válasszuk szét őket, különben ez történhet:(még egymást is megehetik az egérrel együtt)
http://www.kornnatter-hobbyzucht.de
http://2.bp.blogspot.com/_0nYJoEA5fiU/SfcNbcj3tHI/AAAAAAAAAQ8/nPaPUTHXQhc/s1600/P4260125.JPG
Madárevés
Terrárium:
Aljzatnak használhatunk
tőzeget:
fenyőkérget:
kókuszrostot:
csutkaalmot:
Én a csutkaalmot tartom a legjobbnak, újabban sok terrarista használja. Ürülék kiszedésének szempontjából nagyon kedvező, macskaalom szerűen működik, ezen kívül jó illata van és szerintem jól is mutat. :D Amire vigyázni kell, hogy nedvesség hatására könnyen bepenészedik, ebből a szempontból macera.
Kell hőforrás, ami lehet lámpa, melegítőlap vagy melegítőkő. A melegítőlap a terárium aljára való és alulról fűti fel a terráriumot de én azt nem ajánlanám mert gyakori az égési sérülés tőle. A lámpa is okozhat égési sérülést, de csak akkor, ha a sikinek van lehetősége hozzáérni. Én úgy oldottam meg, hogy terráriumon kívül legyen.
Nagyon fontos még a búvóhely, amiből siklónként legalább 1 kell, azért mert biztonságérzetet nyújt nekik. (ha viszont így is odakap, az azért van mert nincs hozzászokva a mozgáshoz, mivel el van bújva, erre megoldás lehet, ha mégis kivesszük a búvóhelyet)
Vizestál is szükséges, aminek akkorának kell lennie, hogy a sikló összetekeredve kényelmesen elférjen benne,tehát nem ekkora :D
Éjszakai állat így nappal nem nagyon mozgékony, de éjjel igen aktív. Ilyenkor ide oda mászkál, turkálja a talajt, élénk és figyelmes. Ehhez jó ha biztosítunk neki valami mászóalkalmatosságot. Ez lehet ág, a terráriumban kialakított sziklaháttér, vagy mindkettő.Ezek jó szolgálaot tehetnek vedléskor is. Ágakért én kisétáltam az erdőbe meg a dunapartra. Letisztítottam őket(többszöri forróvizes átmosás) és beraktam...Lehet venni is de szerintem nagyon szépeket lehet találni ha az ember kitartóan keres.
Növénynek mindenképpen olyat válasszunk amielyik jól bírja a strapát, a kígyó testsúlyát,erős levelű.
Én a siklómat egy 100x40x60-as terkóban tartom.1 példánynak elég egy 80x50x60-as terrárium, de természetesen minnél nagyobb, annál jobb.A terráriumhoz még annyit fűznék, hogy a fantázia határtalan, nagyon sokféle kinézetű terráriumot lehet csinálni! :)
Élettartam:fogságban kb 15 év.
http://lh5.ggpht.com/BillandTheresa/SGGqoT3uWBI/AAAAAAAAE78/KPU9cc0VvCU/IMG_3292.JPG?imgmax=512